Gå til innhold
Hundesonen.no

I jorden...


Tina

Recommended Posts

Skrevet

Hej alle.

Da Walther døde, tog vi ham bagefter med hjem og begravede ham i haven. Det er vist nok ulovligt, men det havde vi det bedst med.

Hva siger I herinde til det? Er det også ulovligt i Norge?

Skrevet

Jeg skal ikke si helt sikkert, men jeg har hørt at det er ulovlig i Norge og... Jeg tror jeg og hadde gjort det... Eller helst hadde jeg ville kremert han og "slippet asken løs" i vinden på stranden!!!

Skrevet

Det er ulovlig i Norge og ja. Man kan derimot få begrave hjertet på privat tomt om man vil,men kun dette. Ellers kremeres dyrene.

Nå er det derimot mer utbredt også her med dyrekirkegårder.

:)

Skrevet

Vidste ikke at det var ulovlig at begrave sin hund i haven! Syns dette er virkelig dumt, for hva man begraver på sin egen ejendom burde da være op til en selv :?

Der er så mange dumme regler rundt omkring! Har jeg en hage når Rocky engang forlader denne verden, da begraver jeg ham i hagen uansett hvad loven er. Kan ikke se hvordan de kan finne ut at jeg har begravd en hund i hagen :?

Skrevet

Visst det er ulovlig i Norge, hvorfor spør vetrinæren da om man vil ha hunden med hjem??????

jeg har fått det spørsmålet hvergang en av mine hunder har dødd, og dette er over en periode på ca 15 år...

Skrevet

Både Winston og Laurelle ligger i urner i hagen hos mamma og pappa, sammen m Pepper (kaninen til søsteren min).. Har vår egen lille gravplass for dyrene våre der vi da..

Godt å ha et sted å gå til...

Skrevet

Jeg må godt nok sige at i har nogle andre regler i norge/sverige i forhold til Danmark. Vi må godt begrave vores dyr her - det skal bare være i 1½ meters dybte så vilddyrene ikke graver dem op. Med mindre reglerne er lavet om mener jeg de er sådan. Må man heller ikke begrave små-dyr (kaniner, hamstrer osv) i sin have i norge? eller er det bare store dyr?

Skrevet

Hm..vi har hatt mange dyr igjennom oppveksten til meg og brodern og alle ligger i hagen vår.

Men jeg syntes å ha hørt at det ikke er lov.

Skrevet

har alltid begravd de døde i hagen... det føler jeg er mest riktig... Må jo vise respekt for den døde.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...