Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundetreff i Sandefjord,dårlig idè?


Kristinita
 Share

Recommended Posts

Hei alle Sandefjordinger på 2 og 4 ben :puppeh:

Det er en sjelden gang laget grupper på hundetreff i Sandefjord,men av erfaring har jeg merket at det er svært FÅ som ønsker å engasjere seg i disse gruppene? Eller er det bare jeg som ikke henger/følger med i timen?

Hadde vært så koselig og vært flere om å gå turer/langturer/hundeslipp,og det er jo så mye koseligere å være flere,både for oss tobeinte og firbeinte :D Alle hunder har behov for sosialisering,noen kanskje mer enn andre både på den ene og den andre måten!

Amigo,min beste venn har et veldig stort behov for å omgås andre hunder innimellom (sikkert helst hver dag hehe),det merker jeg veldig godt :snuser:

Balder,hans storebror og læremester gikk bort som 3åring,han fløy opp til di store jaktmarkeder for 2 måneder siden,dette har vært trist for han. Han har også det siste året mistet en del andre hundevenner i løpet av året som har gått pga flytting osv. Amigo elsker alt som har bein,og alle er velkommen i hans omgangskrets.Han blir i veldig godt humør og trives bedre i hverdagen hvis han hadde hatt noen å leke/gå tur med innimellom,og så lenge han har det bra og koser seg så har jeg det bra også <3 :berner:

Så jeg lurer på om det er noen der ute som har samme behov og interesse som oss?

Kunne du tenke deg og bli medlem i en hundetreffgruppe? Eller er du som meg alltid ute og går tur med hunden din alene? Da hadde det vært veldig hyggelig om vi kunne gått turer sammen,alle er velkomne uansett kjønn og alder :D:dog_running:

Er du ute etter noe av det jeg skrev ovenfor,så blir jeg veldig glad om du kommer med kommentarer her på innlegget,eller du kan ta kontakt med meg på mail,så ser vi hva vi får til :cat:

Hundebjeff fra Kristinita og Amigo :puppeh::bananas:post-10817-0-69321500-1347796349_thumb.j

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor i Sandefjord hadde du tenkt da? jeg er avhengi av kollektiv trafikk, så er begrenset hvor jeg kan reise hen.

I Tønsberg er det hundetreff på Eik Søndager klokken 13 og Tirsdager klokken 18 -Det er bare å slenge seg på. Her er det stort sett alltid noen på tur, som om hunden din trengr noen å leke med er det jo bare å komme... Sånn hvis det er laber interesse i Sandefjord tenkte jeg... :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
    • Enig med siste her, lildog har jeg prøvd og den var helt ubrukelig. Jeg er veldig fornøyd med tracktive, har den på begge hundene og katten. Kan være litt treig til å finne posisjon noen ganger, men uansett raskere enn både lildog og mitt spor som jeg også har prøvd. 
    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
    • Jeg har begynt å se etter sydendestinasjoner pga helsa, og tenker at hvis jeg blir ufør så blir det å tilbringe vintrene der nede. Jeg vil ha noe veldig rolig, ei hytte ved et stille fjellvann med bare en dagligvarebutikk i nærheten hadde funka, liksom, men jeg sliter litt med å orientere meg. Er det noen som har forslag til feriedestinasjoner for ei litt pysete dame med to mellomstore (alaskan husky og storpuddel) hunder? 🙈 Pris har en del å si, jeg vil helst ikke blakke meg 🙈
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...