Gå til innhold
Hundesonen.no

Treff nå mot våren?


MegaMarie

Recommended Posts

Skjedd mye siden sist jeg var med på treff ja :ahappy:

Nå kunne det kanskje blitt noe når det snart blir vår og været snart stråler her!

Forslag til hvor?

Kanskje vi kunne tatt uti April en gang?

Er litt mye som skjer i Mars...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har også masse med sne i byen, og en stor indhegnet gammel parkeringsplads i øjeblikket som jeg kan slippe hundene på, så de koser sig rigtig meget i sneen.

Jeg har svært ved at finde en dato før april, men måske sidste weekend i marts, men er ikke sikker.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Søndag d. 20 april ser indtil nu fin ud for mig, og vi kan jo tage en tur i Nipedalen, men bare sørge for at tilpasse det bustider :)

Men da sier vi Søndag 20april i Nipedalen.

Når passer det å treffes der for deg som tar buss??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men da sier vi Søndag 20april i Nipedalen.

Når passer det å treffes der for deg som tar buss??

Nu sætter du store forventninger til mig om at finde bus :)

men kan huske fra sidst at den går en gang i timen.

Må checke busplanen.

Edit: Nu har jeg set busplanen, er ikke 100% sikker, da jeg kun kan søge tider 1 uge frem, men så at bussen går fra byen kl.09.56 og er fremme kl10.16 eller jeg kan tage bus kl 11.03 og være fremme kl. 11.21

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

20 April passer for de fleste her ser det ut som =)

27 passet ikke for noen nesten, konfirmasjon her osv og jeg skal være hestepasser da siden heste eieren skal konfirmeres ;)

Nipedalen høres fint ut det, men var det ikke noen som var redd forje gang for å slippe hunden osv?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

20 April passer for de fleste her ser det ut som =)

27 passet ikke for noen nesten, konfirmasjon her osv og jeg skal være hestepasser da siden heste eieren skal konfirmeres ;)

Nipedalen høres fint ut det, men var det ikke noen som var redd forje gang for å slippe hunden osv?

Det var vist mig du tænkte på, da jeg ikke ønskede at have Einstein i vandet i frostgrader, for han er en bade leif.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor kjører man for å komme til Nipedalen da?

*siddis i Bergen* :D

Jeg er ikke så flink til å forklare hvor man skal kjøre, men jeg prøver no.

La oss si at du kommer fra loddefjord. da kjører du ut på motorveien mot Bergen.

Så tar du av rett før bompengen (huske ikke hva som stod på skiltet).

Og her er en link til vegvesen sin side med kart : Kart fra loddefjord til nipedalen

Når du kommer til der hvor bussen snur så kjører du ned til en parkeringsplass med grus.

Jeg fulgte bare etter bussen sist jeg var der. he he he :no:

Håper jeg var litt til hjelp :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Humm.. nå bor jeg i sentrum så.. men skal nå se om jeg ikke klarer å finne frem, tar kanskje med meg samboeren min, han er fra Bergen og litt bedre kjent enn meg, mildt sagt :ahappy:

Får ikke linken til å funke.. dvs, jeg får bare opp et norgeskart.

Ellers kan i føle bag bussen dertil, eller tage bussen som jeg :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke for å virke helt blåst, siden jeg har bodd i denne byen i 2,5 år, men hvor ligger Nipedalen, og hvilke busser går det dit? :)

Jeg kan fortælle dig om busnummeret når vi kommer nærmere datoen, men der går kun en bus dertil fra centrum :)

Den går 1 gang i timen.

Skal selv med bussen derop.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, kanskje det :)

Hvis ikke så kjører jeg jo!

Søndag 20. april blir forøvrig Bea et år gammel, så vi kan jo si at dette er bursdagsfesten hennes :P

:icon_redface: Da må jo vi grille litt. Hvis det er fint vær.

Eller ta med oss noe godt å tygge på.

Vi gleder oss til treffet :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
    • Ser at det er nesten 6 år siden noen har skrevet her, men jeg prøver likevel:  Har et par spørsmål om whippet som jeg lurer på. 1) Leser her og der at det er veldig lett at de får overflatiske skader på kroppen, pga av full fart under "fri leik". Hvordan er det å kombinere tur  i typisk norsk skog med en løs whippet?  2) Whippet har jo jaktlyst. Er det mange som har erfaring med at naboens katt har fått en ublid skjebne? 3) Når det gjelder jaktlyst; er det helt "på trynet" å sette munnkurv på en whippet som skal få rase fra seg i fritt løp? Bare noen spørsmål fra en som har whippet på lista over "hunder jeg kanskje kunne tenkte med, når den hunden jeg har nå rusler til de evige jaktmarker"...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...