Gå til innhold
Hundesonen.no

"Cross country agility"?


Bombini
 Share

Recommended Posts

Hei!

Med hest har man vanlig sprangridning som på mange måter kan være hesteverdenens svar på agility (selv om det også finnes agility for hest!), men man har også feltritt eller cross country hvor hesta hopper hindere som er satt ut i naturen. Finnes det noe ála dette for hunder? Altså agility som foregår i skogen?

Hvis ikke, hvem er med å starte det opp? (Ja, jeg burde kanskje lære litt mer om vanlig agility først... =) )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Altså, banen trenger ikke å være like lang, poenget er bare at det er i skogen så man kanskje må hoppe over/løpe igjennom en bekk, hoppe over trestammer osv. Få en mer naturlig feel på det bare for forandringens skyld, og for sånne som meg som blir mer motivert i skauen enn på en bane.

Og for de som tror at det "bare" er å "sitte" på en hest, spesielt i en sport som feltritt, vil jeg bare avkrefte den myten med én gang - det er beinhardt! ;) Kanskje ikke på kondisen, men absolutt alt annet i kroppen får gjennomgå så det holder..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I know - har konkurrert i feltritt jeg! Det betyr ikke at jeg har utholdenhet til å løpe etter hunden min i skogen agility-wise fordetom ;) Men selvom det ikke finnes noe konkurranseform i agility i skogen, så er det bare å trene på egenhånd? Jeg bruker trær for å lære rundt kommando, ut kommando, hopper over stokker osv :) Men liksom mer en og en ting uten at vi løper i 2 min.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Stoffbur var jo en idé! Det tror jeg ikke hun har noe forhold til fra før, så da er det kanskje mulig å begynne helt fra start med positive assosiasjoner. Det skal jeg prøve!
    • Det høres jo ut som du må jobbe med å gjøre bil til noe mer positivt som et separat prosjekt. Det fikser du! Kan du ha med bur på trening og sette ut et annet sted for pause/hvile? Eller teppe et sted du kan binde henne? Vil et stoffbur funke og være annerledes nok til å senke terskelen litt? Kompostgrinder?
    • Det viser seg nå at hun rett og slett har traumer relatert til bilkjøring og spesielt det å bli forlatt alene i bil. Det er såpass alvorlig at jeg ikke har lyst til å gå nærmere inn på det ettersom tidligere eier ikke er her og kan forsvare seg, men dette gjør det ekstremt vanskelig både å gå på kurs og delta på treninger, ettersom jeg ikke kan "pause" henne i bil (da blir hun så stressa at det ikke er mulig å få kontakt med henne i det hele tatt). Hun har rett og slett ingen steder å slappe av på kurs/trening. Dette er utrolig fortvilende og jeg kjenner meg litt motløs akkurat nå... Hun er veldig trenbar og en kjempesøt hund innafor de rammene der hun føler seg trygg, men skal jeg ha sjans til å få gjort noe med øvrig problematferd (som det viser seg å være mye av) må vi gå på kurs og trene...
    • Takk, er veldig trist men vi fikk over 12 år sammen så litt trøst i de gode dagene.
    • Kondolerer❤️💔 Er vondt å miste sin beste venn🌸
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...