Gå til innhold
Hundesonen.no

Doggiebag, Flinkbisk, Poteklubben ++ Erfaringer?

Recommended Posts

Nå som jeg får en hund til som forhåpentligvis er hakket mer altetende og mindre kresen på leker så vurderer jeg å teste et sånt abbonement med pakke hver mnd.

Hvem er best? Hvem gir mest for pengene? Og er noen av dem verdt prisen i det heletatt? Vil høre deres erfaringer på dette! :)

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Jeg tenker det er mye morsommere å kjøpe selv, så vet man også at man får noe av ok kvalitet som hunden faktisk gidder å bry seg med.

  • Like 2

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Jeg har regnet grovt på det og de færreste gir ting som tilsvarer prisen en betaler. Såklart, det varierer fra butikk til butikk men da tok jeg utgangspunkt i prisebd til dyrebutikken jeg jobber i. 

Jeg ville heller brukt de 300kronene på å finne egne leker og godis :) Så vet du at du blir fornøyd! :)

  • Like 2

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Synes det er mye å bruke 300 kr på godis og leker i måneden jeg.

Og for min del synes jeg jo det er veldig gøy å kjøpe hundeting så om jeg skal det vil jeg velge tingene selv..Men, det er meg da.

Tror alle har sånn at første pakke er billigere? Så da kan du evnt teste litt. Selv om den første pakken sikkert er ekstra bra så folk skal fortsette:P

  • Like 2

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider
Forumet fortsetter under annonsen

Synes det er galskap med 300kr/mnd også.

Vi bruker ca 500kr/året på godbiter (en pakke purina hearts 500gram koster 20kr her i Tyskland), og kjøper én kong pr. år fordi de blir utslitte. Ellers fungerer gamle taustumper, ødelagte plastleker på lekeplasser, fotballer som finnes i grøfter akkurat like bra.

  • Like 2

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Jeg tenker også det ikke er verdt det Kjøper heller ting jeg vil ha og vet jeg kommer til å bruke, og det kommer ikke opp i 300 kr/mnd.

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Jeg hadde et DoggieBag i et årstid, og det har helt greit det altså. Men det hopet seg etter hvert opp med både tyggeting(hadde store deler av tiden allergihund og da var det litt urettferdig å gi tygg til den andre når hun ikke kunne få), godbiter og leker. Så jeg sa opp abonnemententet. Vi må få spist unna litt godbiter og leker :P 

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider
Guest Maries

Jeg testet Doggiebag i noen måneder, men fant ut at jeg tapte en del på det da min lille frøken er ganske kresen. Det endte med at jeg ga bort mye av den hver måned. Vennene mine var sikkert fornøyd da😉

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Jeg skal prøve Doggiebag nå, så kan hvertfall gi tilbakemelding etter det ^^ Synes sånt er artig og har ikke så mye å si for meg om jeg taper 100 kr feks, 300 er overhodet ikke all verden for min økonomi :) Her har vi en ekstremt destruktiv hund + en valp, så leker og tyggeting kommer godt med. Og jeg håper det blir en varig greie, så hundene lærer seg pakken og faktisk får forventinger når den kommer i posten :wub: :icon_redface:

Men om man har kresne hunder/hunder som ikke gidder leke, så er det vel temmelig bortkasta kan jeg se for meg :lol: 

  • Like 1

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider
1 hour ago, Kangerlussuaq said:

Synes det er galskap med 300kr/mnd også.

Vi bruker ca 500kr/året på godbiter (en pakke purina hearts 500gram koster 20kr her i Tyskland), og kjøper én kong pr. år fordi de blir utslitte. Ellers fungerer gamle taustumper, ødelagte plastleker på lekeplasser, fotballer som finnes i grøfter akkurat like bra.

Da trener du ikke mye aktivt? Selv med en del selvlagede godbiter og kjøpt på salg, utenlandsferie osv. så bruker vi nok en god del mer i året bare på godbiter, og i tillegg kommer tygg. Leker er ikke mye forbruksvare hos oss.

Men 300 kr/mnd er litt stivt igjen, ja.

  • Like 3

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Bare å benytte seg av gratis boksene det :) Det har jeg gjort mange ganger :lol: Koster vel da 99 i frakt.

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider
37 minutter siden, simira skrev:

Da trener du ikke mye aktivt? Selv med en del selvlagede godbiter og kjøpt på salg, utenlandsferie osv. så bruker vi nok en god del mer i året bare på godbiter, og i tillegg kommer tygg. Leker er ikke mye forbruksvare hos oss.

Men 300 kr/mnd er litt stivt igjen, ja.

Samme her. Tror nok fort det kan gå nesten 300 kr jeg om jeg begynner å regne på alt av leker, godbiter og tygg. Men vi tre er mye da. :)

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Investerte i en dehydrator til 299,- fra Jula jeg Og finstrimlet alt jeg fant frysetørket i bunnen av fryseren Resultatet var hunder som sirklet rundt kjøkkenet på jakt etter godis. Selv om jeg ikke selv kjente lukte fra godiset som lå til tørking, gjorde hundene det. 

299,- er 1mnd med godispakke. 
Fort spart inn og fort sunnere godis som jeg lager selv. 
Og leker og dill, vel, det kjøper jeg billig rundt om på.

Vil man "overraske" hunden med pakke: tørk eget godis, pakk det inn sammen med en leke og en rull bæsjeposer, og vips har du en goodiebag for hunder ;)

  • Like 8

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider
9 timer siden, simira skrev:

Da trener du ikke mye aktivt? Selv med en del selvlagede godbiter og kjøpt på salg, utenlandsferie osv. så bruker vi nok en god del mer i året bare på godbiter, og i tillegg kommer tygg. Leker er ikke mye forbruksvare hos oss.

Men 300 kr/mnd er litt stivt igjen, ja.

Når jeg trenet aktivt gav jeg også vanlig mat som godbiter, det kunne like gjerne vært papirremser til labradoren... :P

Et annet element er jo at man ikke styrer hvor godbitene kommer fra. Den gangen jeg prøvde gratispakke (såkalt, til 99kr) var den full av sånne hvite tyggebein som man ikke skal gi hunden - uten noe merking for country of origin. Garantert Kina-crap.

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Jeg trener aktivt, og selv om jeg bruker både pølser og tørrfor til å belønne bikkja. Så er jeg glatt over det beløpet i mnd. Her går det også mye i leksaker som blir slitt.

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

En pølsepakke koster alt fra 20 kr og oppover. La oss si at vi kjøper pølser til 30 kr pakken, det er 10 pakker, 6 kg pølse på en mnd. Bruker dere faktisk over 1,5 kg pølse i uka? (jada, reellt sett så varieres det antageligvis med andre ting også, dette er bare et eksempel).

Ferdiglagede godbiter fra dyrebutikken er dyrt i forhold til å bruke mat og tørrfôr!

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Det kan jeg bruke på en kurshelg!

Og så finnes det bikkjer som ikke liker/tåler/osv billigere pølser. og da kjøper en andre ting som hunden liker. Og som du sier vi varierer med andre ting. Er ikke sikkert jeg bruker 300 hver mnd, men ganske ofte er jeg nok rundt der.

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Haha, hunden din spiser like mye pølse på en kurshelg som hunden min veier. :P

Men seriøst? 6 kg pølse på to dager? Nå har jeg liten hund, men jeg tror ikke vi ville brukt en hel pølsepakke en gang på en kurshelg.

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider
2 timer siden, simira skrev:

En pølsepakke koster alt fra 20 kr og oppover. La oss si at vi kjøper pølser til 30 kr pakken, det er 10 pakker, 6 kg pølse på en mnd. Bruker dere faktisk over 1,5 kg pølse i uka? (jada, reellt sett så varieres det antageligvis med andre ting også, dette er bare et eksempel).

Ferdiglagede godbiter fra dyrebutikken er dyrt i forhold til å bruke mat og tørrfôr!

Jeg har aldri hatt hunder som har latt seg motivere av tørrfór. Pølser er greit å bruke det, men trener man tre-fire ganger i uka og har hunder som ikke er så gira på mat generelt må man variere en del. :)

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider
Just now, Vilje said:

Jeg har aldri hatt hunder som har latt seg motivere av tørrfór. Pølser er greit å bruke det, men trener man tre-fire ganger i uka og har hunder som ikke er så gira på mat generelt må man variere en del. :)

Det var som sagt bare et eksempel. Man får kjøpt ganske mye andre godbitalternativer av "vanlig mat" til tilsvarende kilospris. Jeg har heller aldri brukt tørrfôr, men selv da vi trente som mest aktivt så tror jeg ikke jeg brukte 300 kr/mnd på godbiter. Har man kresne hunder så er (ihvertfall etter min erfaring) ferdige godbiter fra dyrebutikken ofte det første man dropper. :P

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider
4 timer siden, simira skrev:

Det var som sagt bare et eksempel. Man får kjøpt ganske mye andre godbitalternativer av "vanlig mat" til tilsvarende kilospris. Jeg har heller aldri brukt tørrfôr, men selv da vi trente som mest aktivt så tror jeg ikke jeg brukte 300 kr/mnd på godbiter. Har man kresne hunder så er (ihvertfall etter min erfaring) ferdige godbiter fra dyrebutikken ofte det første man dropper. :P

Og min erfaring er annerledes. Men ser egentlig ikke poenget med å diskutere det. Jeg styrer min økonomi og bruker de pengene jeg vil på min hund så får det være greit tenker jeg. :)

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider
6 timer siden, simira skrev:

Haha, hunden din spiser like mye pølse på en kurshelg som hunden min veier. :P

Men seriøst? 6 kg pølse på to dager? Nå har jeg liten hund, men jeg tror ikke vi ville brukt en hel pølsepakke en gang på en kurshelg.

Njei..Men det kan kjapt gå 1,5 kg av godbiter ja.  Som var det jeg tok utgangspunkt i når jeg svarte deg.

 

  • Like 1

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider

Vi har Flinkbisk. Nå var Tim så heldig å vinne et års forbruk, så vi slapp unna med kr. 99,-  for første gratispakke.

Han elsker lekene og godisene som han får i disse, ikke noen vi ikke har kunne gitt han så langt. Stor variasjon i pakkene, selv om leken stort sett er pipeleker. men hos oss er et en stooor favoritt!

Jeg synes det er greit med litt variasjon i godisene, og merker at blir det for mye pølser  så er det ikke interesse/spying på gang. :(

Så liker de vi! :D Kommer nok til å forsette når gevinsten er oppbrukt :)

 

Del dette innlegget


Lenke til innlegg
Del på andre sider
Forumet fortsetter under annonsen

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå


  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    Ingen innloggede medlemmer aktive



×